Як сповивати дитину?

Молоді мами часто запитують: чи потрібно сповивати новонародженого малюка? Раніше подібне питання взагалі не виникало, оскільки це робили усі. Сьогодні ставлення до сповивання досить лояльне. Багато хто відмовляється від нього, вважаючи за краще з перших днів життя одягати грудне немовля в повзунки і сорочечки. Однак прихильники традиційного сповивання цікавляться, як правильно це робити, щоб малюкові було комфортно?

Як правильно сповивати дитину?

Раніше немовля загортали дуже туго, «солдатиком» - випрямляючи та фіксуючи кінцівки. Робили це, щоб ноги були рівні. Сучасні педіатри виступають проти такого методу, вважаючи його не фізіологічним. Неприродне положення кінцівок заважає нормальному розвитку новонародженого. Тому лікарі рекомендують вільне сповивання, яке дозволяє малюкові рухати ручками й ніжками.

У пологовому будинку породіллям показують, як правильно сповивати малюка без підгузка або з ним. Навчившись цьому, можна красиво загорнути дитину в плед на виписку.

Як швидко сповити немовляти: фото-інструкція

  1. Візьміть чисту пелюшку, розміром приблизно 120 х 90 см. Розкладіть її на дитячому сповивальному столику або ліжку. Обов'язково підверніть верхній край всередину, як показано на картинці.
  2. Покладіть малюка на пелюшку. Її верхній край повинен знаходитися на рівні шиї.
  3. Притисніть ліву ручку немовляти до тулуба, візьміть лівий куточок пелюшки та оберніть навколо тіла, заводячи за спину. Повторіть те ж саме з правою рукою і правим куточком. Щоб немовля не витягувало руки, притискайте їх щільно, але при цьому залишайте можливість рухати ними.
  4. Нижнім краєм пелюшки накрийте ніжки. Один її кінець заведіть назад, оберніть навколо сідниць та розправте. Повторіть те ж саме з іншим кінцем. Загніть куточок, зафіксувавши тканину, щоб не розгорнулася.

Малюка віком старше місяця можна сповивати без ручок, щоб забезпечити йому більшу свободу рухів.

Корисні поради

  • Цими способами зручно загортати малюка перед виходом на вулицю. Вирушаючи на прогулянку влітку, досить загорнути новонародженого в 2 пелюшки. Взимку його можна точно так же сповити у прямокутну ковдру або використати теплий конверт.
  • На ніч можна залишати ноги вільними, фіксуючи тільки руки дитини, щоб уві сні вона не розмахував ними та не будила себе. Під час денного сну можна залишати малюка без памперса.
  • Щоб навчитися правильно загортати дитину, подивіться відеоролик. Як сповивати дитину: відео з покроковою інструкцією від фахівця.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід